toplusms

Yurtdışı Taksi

Taksi ile bir yere gitmek denildiği zaman insanların akıllarına ilk olarak gelen şeylerden bir tanesi hiç şüphesiz ki kısa mesafeler. İnsanlar acil bir işleri olduğu zaman ya da toplu taşıma ile bir yerden başka bir yere gitmek istedikleri zaman taksileri tercih ederler. Ancak şimdilerde taksicilik tanımında da değişmeler meydana gelmeye başladı. Bu sayede de insanlar artık geçmiş dönemlerin aksine daha öncesinde hiç olmadığı kadar farklı şekillerde taksileri kullanmaya başladılar. Bu hizmetlerden bir tanesi ise yurtdışı taksi seçeneği. Ancak bu taksi hizmeti şimdilerde yalnızca Edirne’de kullanılmakta. İki farklı ülkeye kara yolu bağlantısı ile bağlanmış güzide şehir olan Edirne içerisinden Bulgaristan’a gezi amaçlı gitmek isteyen insanlar artık eğer istemezlerse otobüs yerine taksileri kullanıyorlar.

yurt-disi-taksiler

Adından da anlaşılabileceği üzerek yurtdışı taksi uygulaması sayesinde insanlar normalde farklı ulaşım araçlarını kullanmak yerine taksileri kullanmaya başladılar. Ancak yurtdışına taksi ile gitmek isteyen insanların dikkat etmeleri gereken bazı ayrıntılar bulunmakta. Bunların yerine getirilmemesi sonrasında ise ne yazık ki kişiler sınırdan geri dönmek zorunda kalabiliyorlar. Bulgaristan gibi Türkiye dışındaki bir yere gidilmek istendiği zaman kişilerden yalnızca vize istenmez. Bununla birlikte farklı evrakların da hazırlanması gerekmektedir. Ayrıca banka hesabında da belirli bir miktarda para olması da istenen durumlar arasında yer alıyor. Bunların neler olduğu konusunda en güncel bilgiler gidilecek olan ülkenin konsolosluklarından alınabilecektir.

Şimdilerde her taksi durağı insanlara yurtdışı taksi hizmeti vermiyor. Çünkü bu işlemin yapılabilmesi adına şoförlerin de aynı kişilerde olduğu gibi farklı şartları yerine getirmelidir. Birçok insan yurtdışına taksi ile gitmenin çok yüklü olduğunu düşünüyorlar. Böyle olunca da buralara gitmek istedikleri zaman klasik tarzdaki ulaşım araçlarını kullanıyorlardı. Halbuki özellikle de arkadaşlar ile birlikte yapılacak olan geziler esnasında bilet parası vermek yerine taksi ile gitmek tahmin edilenden çok daha büyük avantajları da beraberinde getirmektedir. Üstelik bu tarz ulaşım tercihleri sayesinde geçmiş dönemlerde olduğundan çok daha kısa bir süre içerisinde istenilen yere gidilmiş oluyor. Bunun en büyük nedeni ise taksilerin otobüsler gibi sürekli olarak durmaması.

Kişiler normalde ciddi anlamda uzun sürebilecek olan yolculukları taksiler ile kısaltabiliyorlar. Otobüslerdeki rahatsız koltuklarda zaman geçirmek yerine konforlu taksiler ile yapılacak olan yolculuklar sayesinde artık insanlar daha öncesinde olmadığı kadar keyifli ve eğlenceli bir şekilde yolculuklarını yapıyorlar. Ancak yurtdışı taksi uygulamasını kullanırken bu işlemin yalnızca gidiş işlemi esnasında kullanacağının bilinmesi gerekmekte. Yani kişiler Bulgaristan içerisinde yaşıyorsa Edirne’de yer alan taksileri kullanım amacı ile çağıramaz. Yalnızca Edirne’den Bulgaristan’a gidiş esnasında bu hizmetten yararlanılabilecektir. Dolayısıyla gidiş ya da taksi kullanım işlemleri ile alakalı bu noktaya dikkat edilmesi büyük bir önem taşıyor. İkinci olarak insanların merak ettiği şeylerden bir diğeri ise ücretler.

İnsanların yurtdışı taksi uygulaması için ne kadar ücret ödeyeceğine dair yaptıkları araştırmaların sonrasında birbirinden farklı rakamlar ortaya çıkabiliyor. Bu rakamların çıkmasındaki en büyük etkenlerden bir tanesi hiç şüphesiz ki taksi durağının fiyat politikası. Her bir taksi durağı kendine ait olarak hazırlamış olduğu fiyat seçenekleri ile insanların karşısına çıkarlar. İnsanların bu aşamada yapmaları gereken en önemli şey ise yalnızca fiyata değil aynı zamanda sunulan hizmete de dikkat etmek. Kimi zaman yalnızca ucuz olduğu için ismi bilinmeyen taksi durakları ile anlaşılabiliyor. Böylesi durumlarda ise bu uzun yolculuk kişiler için tahmin edilenden de kötü bir şekilde geçebilir. Bunu önlemek için akıldaki tüm soruların cevaplanması gerekir.

Türkiye’nin En Kapsamlı Firma Rehberi Googlefirmalar.com Herkes Burada Ya Siz ?  Firmanızı ekleyin sizde kazanmaya başlayın.

Taksi kategorisinde bulunan Yurtdışı Taksi 22 Kasım 2017 tarihinde eklenmiş ve 265 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

toplusms

Benzer İçerikler

Kaliteli Seyahatin Adresi Edirne Taksi Kaliteli Seyahatin Adresi Edirne Taksi

Kalite denilince akla pek çok standart geliyor. Bunun nedeni...

Edirne Yılmaz Taksi Edirne Yılmaz Taksi

Edirne merkezde birçok taksi durağı bulunmaktadır. Taksicilik...

Edirne Yeşil Evler Taksi Edirne Yeşil Evler Taksi

Edirne merkezde birçok taksi durağı bulunmaktadır. Taksicilik...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

POPÜLER FUARLAR

Engelsizmir Fuarı Başladı
Engelsizmir Fuarı Başladı

Engelsizmir Fuarı Başladı   İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin...

AMBALAJ FUARI
AMBALAJ FUARI

AMBALAJ FUARI 31 Ekim – 3 Kasım 2018 tarihleri arasında ambalaj ürünlerinden...

webtasarim

Bayilik Veren Firmalar

Reklamı Gizle
Reklamı Gizle