toplusms

Taksi Durakları

Taksi ile bir yerlere gitmek özellikle de son dönemlerde artık pek çok insanın en fazla tercih ettiği ulaşım çeşitlerinden bir tanesi olarak biliniyor. Öyle olunca da geçmiş dönemlerde yalnızca belirli bir kesimin kullanmış olduğu taksilerin sayısı son derece azken sonrasında artık hemen herkesin kullanmaya başlaması sayesinde ciddi anlamda artmaya başladı. Yalnızca İstanbul, Ankara veya İzmir gibi büyük şehirlerde değil Türkiye’nin dört bir yanındaki şehirlerde de insanların istekleri karşısında birbirinden farklı taksi durakları ortaya çıkmaya başladı. Sayı böylesine fazla olsa da bu durakların her biri insanlara istemiş olduğu hizmeti ne yazık ki veremiyor. Öyle ki çoğu zaman insanlar taksiye bindikleri zaman aldıkları hizmetten memnun kalmadıkları için bir daha tekrardan taksiye binmemek adına karar alabiliyorlar.

yurt-disi-duraklari

Böylesi durumlar ile karşı karşıya kalmanın engellenmesi adına ise taksi durakları konusunda insanların çok ciddi bir şekilde araştırma yapmaları gerekmekte. Seçim öncesinde ilk olarak eğer varsa bu durak ile alakalı yorumların internet üzerinden incelenmesi önemli. Özellikle de son dönemlerde artık internet kullanımının artmaya başlaması sonrasında artık insanlar pek çok farklı konuda olduğu gibi taksi durakları konusunda da araştırma yaparken interneti kullanabiliyorlar. Burada insanların görüşleri okunduktan sonra taksi durağı seçimi de çok daha kolay bir şekilde yapılabilecektir. Dikkat edilecek olan ikinci adım ise seçilecek taksi durağının bulunulan yere yakınlığı.

Bazı taksi durakları şehrin istenilen her yerinde hizmet verse de bazıları ne yazık ki yalnızca belirli alanlarda hizmet vermeyi tercih etmektedir. Böyle olunca özellikle de acil durumlarda taksi çağırmak istendiği zaman çok uzun süreler beklenmek zorunda kalınabilecektir. İnsanların bu aşamada yapmaları gereken şey ise aslında oldukça basit. Kısa bir araştırma sonrasında bulunulan bölgeye en yakın olan taksi durakları arasından seçim yapılabilmektedir. Birçok kişi taksi çağıracağı zaman korsan taksi olarak da bilinen taksileri kullanıyor. Onlara göre bu taksileri kullanmalarının en büyük nedeni onların çok daha uygun fiyatlı olması. Ancak yapılan incelemeler gösteriyor ki iki taksi türü arasında çok ciddi bir fark bulunmamakta.

Bu taksiler arasındaki fark ise ağırlıklı olarak güvenliklerinden dolayı ortaya çıkmakta. Taksi durakları bünyesinde yer alan taksicilerin tamamı yasal bir şekilde onlara koyulan tüm kurallara uymak zorundadır. Bunların başında ise müşteri memnuniyeti geliyor. Müşteriler taksilere bindikleri zaman eğer ki herhangi bir sorunla karşılaşırlarsa şoförün bağlı bulunduğu taksi durağı ile iletişime geçebiliyor, böylece bir dahaki sefere herhangi bir sorunla karşılaşılmasının da önüne geçilmiş oluyor. Ancak korsan taksilerde böylesi bir durum söz konusu değil. Çünkü çoğu zaman kişiler bu taksicilerin yalnızca telefon numaralarını biliyor. Yani daha sonrasında eğer ki bir sorunla karşılaşılmışsa yapılacak geri dönüş yine aynı kişiye olacak ve doğal olarak bu geri dönüşte istenilen çözümler elde edilemeyecek.

Bununla birlikte taksicilerin kim olduğunun bilinmesi gerek gece gerekse gündüz taksiye binildiği zaman kişilere çok ciddi anlamda faydalar sağlayacaktır. Yani kişiler taksi durakları ile irtibata geçtikten sonra taksiye bindikleri zaman akıllarında hiçbir soru işareti de kalmamış oluyor. Evine, iş yerine ya da acil olarak herhangi bir yere gitmek isteyen ancak bunu taksiler ile nasıl gerçekleştirmesi gerektiğini bilmeyen insanlar artık daha öncesinde hiç olmadığı kadar fazla bir şekilde taksileri kullanmaya başladılar. Taksi durakları da onlara karşı ortaya çıkan bu isteği en iyi şekilde yerine getirmek adına çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Taksi kategorisinde bulunan Taksi Durakları 22 Kasım 2017 tarihinde eklenmiş ve 200 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

toplusms

Benzer İçerikler

Kaliteli Seyahatin Adresi Edirne Taksi Kaliteli Seyahatin Adresi Edirne Taksi

Kalite denilince akla pek çok standart geliyor. Bunun nedeni...

Edirne Yılmaz Taksi Edirne Yılmaz Taksi

Edirne merkezde birçok taksi durağı bulunmaktadır. Taksicilik...

Edirne Yeşil Evler Taksi Edirne Yeşil Evler Taksi

Edirne merkezde birçok taksi durağı bulunmaktadır. Taksicilik...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : ,

POPÜLER FUARLAR

Engelsizmir Fuarı Başladı
Engelsizmir Fuarı Başladı

Engelsizmir Fuarı Başladı   İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin...

AMBALAJ FUARI
AMBALAJ FUARI

AMBALAJ FUARI 31 Ekim – 3 Kasım 2018 tarihleri arasında ambalaj ürünlerinden...

webtasarim

Bayilik Veren Firmalar

Reklamı Gizle
Reklamı Gizle