FİRMA BİLGİLERİ

Adres : Kazımpaşa Cad. No:240
Telefon : 0474 212 4260
Websitesi : -
Üyelik Tarihi : 27 Kasım 2017

toplusms

Kahve Evi

Kars Kahve Evi

  Kahve tarımının yapılması bir çok efsaneye dayandırılmaktadır. En yaygın olanı üçüncü yüzyılda Etiyopyalı bir keçi çobanı olan Kaldi’nin keçilerinin, kırmızı kahve çekirdeklerini yiyerek, küçük yaramaz çocuklar gibi çok daha hareketli olduklarını farktmesiyle kahvenin keşfedildiği söylenmektedir.

İlk ticari kahve tarımı on beşinci yüzyılda Arabistan da başlamıştır. Kahvenin keşfiyle birlikte Orta Doğu’da hemen hemen her şehirde kahvehaneler açılmaya başlanmıştır. Kısa zaman zarfında kahve çekirdekleri Avrupa’ya ulaştı ve popülaritesi hızla arttı. Hollandalılar da uzak doğuda kahve yetiştirmeye başladılar. Pek tabii ki bu kadar popüler olan bir ürün için İngiltere ve Fransa da kolonilerine kahve sunmaya başlamıştır. On sekizinci yüzyıl dönemlerinde koloniciler, misyonerler ve tüccarlar, kahveyi Güney ve Orta Amerika’ya götürerek bölge halkını da kahveyle tanıştırmışlardır. Bölgenin doğal çevresi kahve tarımı için oldukça elverişli olduğundan kahve tarımı hızla artış gösterdi. 1800lü yılların sonlarına doğru kahve, dünyanın önde gelen ihraç ürünlerinden biri haline geldi.

  Bugün ise kahve, dünyanın en büyük ticari ham maddelerinden biri olduğu gibi ilk sırada bulunan petrolün sıkı takipçisidir. Dünyanın en fazla olan kahve çekirdeği üretimi Orta ve Güney Amerika, Afrika ve Asya da yapılmaktadır. Kahve, dünyadan tüketilen içecek sıralamasında su dan sonra ikinci sırada yer alma özelliğini taşımaktadır. Osmanlı Devleti ise kahve ile Kanuni Sultan Süleyman döneminde Yemen valisinin vasıtasıyla imparatorluk başkentine geldiği bilinmektedir. 1555  yılında Halepli iki tüccarın tahtakalede açtıkları kahvehane ile Osmanlıyı kahve ile tanıştırdığı da bir başka görüştür. Osmanlı Devleti döneminde kahve sunumu bir tören edasında yapılırdı. Sultan II. Abdülhamid ise kahveye düşkünlüğü ve kendine özgü kahve içme tarzıyla bilinirdi. Kahve içmek her dönemde bir keyif olmuştur. Günümüzde kahve yapmakta uzmanlaşmış olan ve bol seçenekleriyle kahve markaları mevcuttur. Aynı zamanda yeni nesil kahveci dediğimiz take away alışveriş imkanı sunan kahce dükkanları da oldukça yaygınlaşmış ve tüketicilerin önemli tercihleri arasına girmiştir. Bunlardan biri de Kars Kahve Evi‘dir. Kars Kahve Evi kapısının önünden geçerken içeriden gelen mis gibi kahve kokusuna karşı koyamayacağınız küçük bir kahve dükkanı olarak karşımıza çıkmaktadır. İçerisine girdiğinizde sizlere kocaman bir alan sunduğunu gördüğünüz Kars Kahve Evi tiryakiler için kahvenin yanında sigaranızı içebileceğiniz bir terasa da sahiptir. Sade tasarımı ile gün içerisinde dinlenme saatlerinizi gerçekleştirmeye uygun Kars Kahve Evi aynı zamanda kahvaltı menüsü ve harika tatlıları da barındırmaktadır. Değişik tatlı ve pasta seçenekleri ile Kars Kahve Evi‘nde kahve saatlerinizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Güzel kahvelerinin yanı sıra kahvaltısı ve tatlılarıyla da ün yapmıştır. Kars Kahve Evi, zengin menü içeriği ile sizleri bekliyor..

FaceBook Twitter

Firmalar, Kafeler kategorisinde bulunan Kahve Evi 27 Kasım 2017 tarihinde eklenmiş ve 870 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Fotoğraf Galerisi

Resim 1
Resim 2
Resim 3
Resim 4
Resim 5
Resim 6
Resim 7
Resim

Sanal Gezinti Eklenmemiş.

Eklenen Seri İlanlar

Eklenen Ürünler

Firma Haberleri

Firma Videoları

Firma Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

toplusms

Reklamı Gizle
Reklamı Gizle