FİRMA BİLGİLERİ

Adres : Yediyol Agzi Margi Market Karsisi Edirne
Telefon : 02842127384
E-Posta : -
Websitesi : -
Üyelik Tarihi : 12 Temmuz 2013

toplusms

Tarihi Ciğerci Bahri Bey

TARİHİ CİĞERCİ BAHRİ BEY

bahri-bey

Bahri Dinar
1961 Uzunköprü Süleymaniye köyünde doğdu.
Edirne’ye çalışmak üzere 1977 yılında geldi.
1978 yılında mesleğini ilerletmek için Ege ve Akdeniz kıyılarındaki Turistik tesislerde çalışmak üzere kısa sürede çok sevdiği Edirne’yi terk etti.
Yazları İzmir Fuarı dâhil sahillerde, kışları ise İstanbul’un ünlü gazinolarında garsonluk ve şef garsonluk yaptı.“Hayatıma ve bana çok şey kattı” dediği İzmir Enternasyonal Fuarında Meşhur Akasyalar Gazinosu’nda yıllarca şef garson olarak zamanın büyük sanatçıları olan Muazzez Abacı, Orhan Gencebay, Bülent Ersoy ve Ajda Pekkan gibi ünlülere servis yaptı.
Bu yıllarda kış sezonlarında İstanbul’un ünlü gazinoları Çakıl ve Gar’da çalıştı.
1985 yılında çok sevdiği Edirne’de sadece kışları çalışmaya başladı. Bu dönemde yaz sezonunda büyük turisttik tesislerde hizmet verdiği çok özel müşterilerini kış sezonunda Edirne’de misafir etmeye başladı.
1990 yılından sonra tamamen Edirne’ye yerleşti. Balta Otel-Villa- Lalezar ve Sultan Otelde çalıştı.
Her fırsatta Edirne’yi ve Edirne’nin değerlerini, ağırladığı misafirlerine ve eski tanıdığı önemli sanatçılara, devlet adamlarına, siyaset ve ticaret erbaplarına anlattı.

 

edirne_tava_cigeri

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer’i Kalite Koruma Derneğini Kurdu.

Almanya’dan Japonya’ya, Amerika’dan Fransa’ya birçok Ulusal ve Uluslar Arası Televizyon kanallarında tam 380 kez Edirne’yi ve Edirne tava ciğerini tanıtım programı yaptı.
Edirne’ye gelen, onlarca medyatik ve önemli şahsiyete, düzenlediği programlarda Edirne’yi tanıtan ve Edirne ile özdeşmiş küçük hediyeler ve plaketler verdi.
Mesleğinde söz sahibi olduğu günden bu yana yılmadan, usanmadan tanıdığı herkese Edirne’yi ve Edirne’nin değerlerini anlatıyor. Hiç Bir Karşılık Beklemeden…
Edirne için yaptığı çalışmalarda yüzlerce plaket ve çeşitli hediyeler vermiş ama o hayatında sadece bir hediye almış.
“Bundan 4 yıl önce bir gün bir baktım ki 30 yakın gazeteci kardeşim karşımda. Ellerinde bir paket, Çalışan Gazeteciler olarak Edirne için yaptıklarından dolayı senin için hazırladığımız bu ödülü kabul et diyorlar diyor gözleri dolu dolu..
Bana bunca çalışmanın karşılığında ne kazandın diye soranlar gururla o hediyeyi gösteriyorum. Birde kocaman hiç diyorum. Hiçin anlamını bilenlere diyor.
Bahri Dinar 15 yıllık evli, eşi ev hanımı. O da yılmaz yorulmaz bir Edirne sevdalısı.
O; hep güler yüzlü ve samimi; hayattan tek beklentisi hiç olan ender insanlardan… O Bahri Dinar..

TARİHİ CİĞERCİ BAHRİ BEY

edirne-ciger

Edirne’de yüz yıldan fazla bir süredir yapılan tava ciğer,  Edirne’nin meşhur yemeği olarak anılmaktadır.  Edirne’nin meşhur yemeği olan tava ciğerin sırrı,  kullanılan malzemenin kendine özgü coğrafi özelliklere sahip olan Edirne yöresi ovalarından elde ediliyor olmasıdır.  Tava ciğerin Edirne ile özleşmesi de bu yüzdendir.

Edirne Ciğerinin bu kadar lezzetli olması, adından bu kadar söz ettirmesi ve Edirne’nin reklamını bu kadar iyi yapması lezzetinden kaynaklanıyor. Tava ciğerin baki dostu kuru biber, özel pişirilmiş ciğerle öyle güzel bir uyum yakalıyor ki yiyenlerin tadı damağında kalıyor, adeta damak müptelalığı yaratıyor. Bu lezzetin sırrı Edirne’de. Edirne’nin bir numaralı ciğercisi, Ciğerci Bahri Bey‘de.

Edirne’de tava ciğerin tartışmasız bir numaralı ismi Ciğerci Bahri Bey’in sahibi Bahri Dinar,  Edirne’yi ve Edirne’nin değerlerini ağırladığı misafirlerine anlatarak, Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer’i Koruma Derneğini Kurdu. Edirne’nin meşhur ciğerini ulusal ve uluslararası alanda tanıtarak, Edirne’nin ve Edirne Ciğerinin reklamını yaptı.

Yıllardır Edirne’nin en kaliteli lezzet durağı olan Ciğerci Bahri Bey,  Edirne‘yi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekti ve Edirne’nin turizm potansiyeline katkı sağladı. Mütevazi kişiliği, misafirperverliği, güler yüzü ve samimi tavırlarıyla herkesin sevgisini kazanan Bahri Bey, Edirne Ciğerini gittiği her yerde tanıtarak, Edirne ciğerinin reklamını uluslararası alanda başarıyla gerçekleştirdi. Edirne’nin ve Edirnelilerin vazgeçilmez adresi olan Ciğerci Bahri Bey, biri birinden ünlü isimleri mekanında ağırladı. Muhteşem lezzetlerini sevgi ve hoşgörüyle yoğurarak Edirne Ciğerini uluslararası bir marka haline dönüştürdü.

Edirne tava ciğerini, Edirne ciğerciler kralı Bahri Bey’de yiyin. Çünkü Edirne ciğeri Bahri Bey’de yenir…

Edirne Ciğer özel olarak yapılan bir yöresel lezzet. Edirne Ciğer tatmadıysanız en kısa sürede denemenizi  tavsiye ederiz. Ciğerin bu lezzetli halini yemeden tahmin etmeniz mümkün değil. Edirne Ciğer Bahri Bey’de yenir.

EDİRNE’DE CİĞERCİ ARAYIŞINIZ BAHRİ BEY’DE SON BULACAK.

Edirne Firmalar 

Firmalar

Herkes Burada Ya Siz.? Googlefirmalar.com Net Stiliniz….

 

FaceBook Twitter

Edirne Firmalar, Firmalar, Restorant & Lokanta kategorisinde bulunan Tarihi Ciğerci Bahri Bey 12 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 2.908 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Firma Harita Bilgisi

Fotoğraf Galerisi

Resim 1
Resim 2
Resim 3
Resim 4
Resim 5
Resim 6
Resim 7
Resim
Resim 9
Resim 10

Sanal Gezinti Eklenmemiş.

Eklenen Seri İlanlar

EDİRNE CİĞERCİLERİ EDİRNE CİĞERCİLERİ

7 Ekim 2013, Pazartesi

Eklenen Ürünler

Firma Haberleri

Firma Videoları

Firma Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

toplusms

Reklamı Gizle
Reklamı Gizle