toplusms

Edirne Otel

EDİRNE OTEL

edirne-park-camiiEdirne ili, Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapmış olma gururu ile içinde barındırdığı tarihi eserlerle Türkiye’nin nadide şehirlerindendir.  Osmanlı imparatorluğundan  bu yana Edirne sürekli gezi ve ticaret için misafirlerini ağırlıyor. Bu şehirde eski ismiyle kervansaraylar yeni ismiyle oteller  o günden bu güne konaklama konusunda kendini sürekli yenilemektedir. Üstad Mimar Sinan’nın da Edirne şehrine gelenlerin konaklaması için yapmış olduğu eserleri de bulunuyor. Birçok eser bu zamanda bile hizmet vermeye devam ediyor. Bu nedenle Edirne Otel sektörü  hizmet kalitesi için geçmişten  bugüne çalışmaları yaparak otelcilik sektöründe önde olmayı planlıyor. Değişen dünyanın değişen turizm ve konaklama beklentilerini öngörerek yerli ve yabancı misafirlerine  örnek olmayı hedefleyen hizmet kalitesi ile bir adım önde olmayı başarıyor. Edirne Otel  sektörü ,küresel rekabette  standartlarını yükselterek, konuk memnuniyetinde ve mutluluğunda kendine has  anlayışı ile fark yaratıyor. Edirne otelleri tüm odalarında klima, mini bar, güvenlik kasası,plazma tv, uydu yayını, internet, çalışma masası, saç kurutma makinesi, 24 saat oda servisi ile müşterilerini memnun etmeye devam ediyor.

Sizde kendinizi şımartmak istiyorsanız Edirne Otellerin’de bir gece geçirin.

edirne-otelciler    edirne-otel-sektoru   edirne-sektor-otel

 

Edirne Otel Sektördeki Firmalar

Margi Hotel

2011 yılında Edirne’de açtığı Margi Outlet Alışveriş Merkezi’nden sonra, hizmetlerini büyüten firma, insanlara daha büyük hizmet verme gayesiyle otelcilik sektörüne de adım atarak Edirne Margi Otel’i kurdu.

 

 

 

 

Taşhan Otel

edirne-tashan-otel Şehir merkezinde, üç şerefeli camii karşısında, Sokullu hamamının güney bitişiğinde yer alan tarihi yapı Taşhan Otel Sokullu Mehmet paşa tarafından 16.yüzyılın 2. yarısında Mimar Sinan’a yaptırılmıştır. 500 yıllık tarihe sahip Taşhan’ ın yapımı Sokullu hamamı ile aynı tarihe rastlar. Tarihi dokusuna uygun restore ve dekore edilen Taşhan butik Otelimizin; 7 double, 3 two single, 3 single olmak üzere  toplam 13 odası bulunmaktadır. Butik otelimizin bahçesinde kahvaltı vermek üzere  cafemiz mevcuttur. 

 

 

Hılly Hotel

 

edirne-hilly-hotel

 

2013 Nisan’da Edirne’de açılmış olan otelimizde sizleri ve misafirlerinizi modern konaklama ve kaliteli hizmet anlayışımız ile ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Hilly Hotel konforlu bir otel olmanın yanı sıra merkezi lokasyonu, profesyonel hizmeti, modern konsept mimarisi, seçkin ve farklı dekorasyonu ile size vazgeçilmez bir keyif karması sunmakta.

 

 

 

Efe Hotel 

efe

 

 

Edirne’nin köklü otellerinden biri olan Efe HotelEdirne otelcilik sektörüne kazandırdığı yeniliklerle Edirne’de hizmet vermeye devam ediyor. Geçmişten günümüze biriktirdiği bilgi birikimiyle Edirne otelleri arasında farklı bir yerde duran Efe Hotel, misafirlerini güler yüzlü bir şekilde ağırlayarak konforun ve huzurun tadını çıkarmanızı sağlıyor. Bugüne kadar birbirinden ünlü isimleri ağırlayarak farkını ortaya koyan Edirne Efe Hotel, ününü şehir dışına da taşıdı.

 

 

Çok fazla turist alan yerlerde konaklama oldukça önemlidir. Butik oteller, yıldızlık oteller ve tematik oteller bu ihtiyaçları karşılayan yerlerdir. Edirne’de çevre lokasyonu nedeni ile fazla turist alan illerimizden bir tanesidir. Hal böyle olunca Edirne otel alanında ihtiyaca yönelik yerler açılmıştır ve açılmaya devam etmektedir. Edirne otel gelen tüm konukları karşılayabilecek kapasitededir.

Mimari ve otelcilik önemli bir konudur. Hem estetik hem de sağlamlık esastır. Edirne otel standartları bunlara uygundur. Vitruvius, otel mimarisi için 3 işlev geliştirmiştir. İşlev-Estetik-Sağlamlık… Edirne otel bu kriterleri her zaman göz önünde bulundurur. Edirne firmalar da mimari anlamda bu kült kişiliklerin fikirlerini uygular. Edirne otel mimarisi; strüktür bir yapıyı çağrıştırması, bir deneyimi aktarabilecek olması, mimarinin ayırt edici özelliğini kullanıyor olması ile ilgi çekicidir.

Edirne, tarih kokan bir şehir olduğu için, bu gibi mimari yapılar daha da ön plandadır. En önemli eser olarak da; Mimar Sinan’ın, Selimiye Camii tüm heybeti ile durur. Edirne otel de tıpkı diğer yapılar gibi bu özen ile tesis edilir. Çünkü bir şehrin gelişimi, yapılan mimari eserler ile ölçümlenir.

EDİRNE OTEL

edirne-otel-1Otel ve otelcilik; birçok uzman tarafından yürütülen, büyük ve güçlü bir endüstridir. Otel işletmeciliği, kompleks yapısı içinde: müşteri memnuniyeti, yenilikçi hizmet anlayışı, teknik donanım, konfor, personel yetkinliği ve hizmet kalitesi, sosyal disiplin anlayışı gibi birçok önemli kriter barındırmalıdır. Bu önemli endüstride profesyonel hizmet anlayışı ve seçkin müşteri portföyü ile Edirne otel sektörü Osmanlı mimarisinin görkemini, ortak ve geleneksel bir değer olarak sunmaktadır.

Edirne denildiği zaman akla gelen mimariler her zaman seçkin ve önemli mimarilerdir. Edirne otel sektörü içinde bu durum geçerlidir. Tıpkı sanatsal eserler gibi ya da geçmişten kalmış tarihi eserler gibi Edirne otel sektöründe de seçkin yapılara rastlamak mümkündür. Gelişmiş şehirlerin ‘’konaklama’’ alanındaki en büyük güçleri olan oteller, hizmet sektörünün öncüleridir. Edirne otel sektörü de bu durumu çok iyi analiz eden bir yapıdadır. Çünkü Edirne birçok medeniyeti geçmişte tanımış ve hazinesine eklemiştir. Geniş görüşlü olmak ve bilgiyi aktarabilmek alanında son derce iyi işler çıkartan Edirne otel sektörü yeni ve farklı bir mimari ortaya çıkartmıştır.

Edirne otel, otelciği tüm yönleri ile ele almıştır. Müşteri memnuniyeti, konfor, hizmet vb. konularda her zaman ince işçiliklere imza atmıştır. Edirne firmalar bu konuda çok yönlü çalışmış ve insan rahatı ve memnuniyeti ile ilgili profesyonel analizler yapmışlardır. Edirne firmaları bu hummalı çalışma ile şehir ekonomisine de katkı sağlamışlardır. Otelcilik şehrin tanıtımı için de oldukça önemlidir. Memnun kalan turist, her sene gittiği şehri tercih edebilir. Yunanistan, Bulgaristan ve Trakya bölgelerine yakınlığı sayesinde Edirne ili, zaten çok fazla turist çekmektedir. Bu durumda Edirne otel sektörüne çok fazla iş düşmektedir. Sektörün ileri gelenleri bu alanlara yatırım yapmalıdır. Edirne otel alanının turizme açacak yatırımlar yapılmalıdır.

Edirne kuvvetli bir şehirdir. Geçmişi ile büyüyen anlamı bir şehirdir. Edirne otel sektörü bu tarihi yapı ile ilgili olarak da çalışmalar yapmaktadır. Çünkü şehrin bu tarihi dokusu bir mirastır ve bu miras layığı ile işlenmelidir. Edirne otel sektöründe şehrin ileri gelenleri de boy gösterirse ilgi ve talep daha da artacaktır. Bu ülke, bu coğrafya bin bir hazine ile doludur. Önemli olan bunları en iyi şekilde sunmak, değerlendirmek ve korumaktır. Edirne, çevresindeki potansiyel turisti bilen bir şehirdir. Edirne otel alanında çalışan profesyoneller de bunu çok iyi bilmektedir. O yüzden Edirne otel işletmelerinin, daha çok çalışması ve üretmesi gereklidir.

 

Yapilandirma kategorisinde bulunan Edirne Otel 19 Ağustos 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.269 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

toplusms

Benzer İçerikler

Edirne Oto Lastik Servisi Edirne Oto Lastik Servisi

Edirne Oto Lastik Servisi İletişim : 05321718698  Hızlı...

Alternatör Alternatör

Alternatör alternator_sistemleri Araç üzerinde fiziki enerjiyi...

Nakliyat Nakliyat

Nakliyat Nakliyat bir yerden başka bir yere eşya veya her hangi...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

POPÜLER FUARLAR

Engelsizmir Fuarı Başladı
Engelsizmir Fuarı Başladı

Engelsizmir Fuarı Başladı   İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin...

AMBALAJ FUARI
AMBALAJ FUARI

AMBALAJ FUARI 31 Ekim – 3 Kasım 2018 tarihleri arasında ambalaj ürünlerinden...

webtasarim

Bayilik Veren Firmalar

Reklamı Gizle
Reklamı Gizle