FİRMA BİLGİLERİ

Adres : Belediye Dükkanları No:2 Edirne
Telefon : 02842137149
Üyelik Tarihi : 11 Temmuz 2013

toplusms

Arslanzade

ARSLANZADE

edirne-badem-ezmeTarih sayfalarında bu güne taşınan Kavala Kurabiyesi ve Badem Ezmesi,  Arslanzade ismiyle bütünleşti. Şekerleme ve şarküteri üstüne ustalaşmış Arif Meriç, Osmanlı döneminde kadı olarak bilinen Arslanzade isimli büyük dedesinin ismini tescil ettirerek firma ismini marka haline getirmiştir. Çalışmalarına helva üretimi ile başlayan firma araştırmalar sonucu dedesinin tatlı ustasını öğrenince topluma unutulmayacak lezzetler yapmak için kolları sıvadı. Yaptığı üretim tesislerinde  Kavala Kurabiyesi ve  Badem Ezmesi  ile ulusal basının dikkatini  çekti. Her gün  büyüme yaşayan firma Badem Ezmesi ve Kavala Kurabiyesi denildiğinde ilk akla gelen isim oldu. Edirne Badem Ezmesi Osmanlı mutfağından buyana edirne-kavala-kurabiyeağızlarımızda tat olmaya devam ediyor. Badem Ezmesi; tatlı badem, bal ve şeker konularak tarihi tahta dübeklerde dövülür, beyaz mermer taşlarda fitil yapılarak kesilip sunulur. Bu eşsiz lezzet hiç değişim göstermeden Osmanlıdan bu güne gelmiştir. Osmanlı dünya mutfağının her zaman ufkunu genişletmiş ve bir çok ürün kopya edilmeye çalışılmıştır. Kavala Kurabiyesi de bu ürünlerden biridir. İsmi Yunanistan’ın  Kavala şehrinden gelmiş olsa da  Osmanlı mutfağına aittir. Osmanlı Yunanistan’dan çekildikten sonra Türk ustaları bu lezzeti Edirne şehrinde tekrar yapmaya başladı. Kavala Kurabiyesi; Karaçalı balı, şeker, kavrulmuş (tatlı badem), Yayık tereyağı  ile yapılmaktadır. Kare ve Ay şekli olmak üzere şekil değişikliği gerçekleşir. Edirne Kavala Kurabiye ustaları yaptıkları ürünlerle Osmanlı mutfağına ait olduğunu verdiği lezzetle kanıtlıyor. Arslanzade firması bu lezzetleri her kesime ulaştırabilmek için sipariş sistemi kurarak dünyanın her tarafına ürünlerini yolluyor.

edirne-kavala-kurabiyesi

 

Edirne ilinde bir çok yerde şubesi olan  Arslanzade çeşitli ürünleri ile de hizmet vermekte. Bu ürünler  Special Badem Ezmesi,Çifte Kavrulmuş Lokum,Deva-i-Misk,Badem Ezmesi,Kavala Kurabiyesi  gibi bir çok ürün yelpazesi ile hizmetinizde.

 

ARSLANZADE

Türkiye’nin En Kapsamlı Firma Rehberi Googlefirmalar.com internet sitesi. Firmalar sizde firmanızı ekleyin şimdi kazanmaya başlayın.

Tüm sektör firmalarını sitemiz üzerinden bulabilirsiniz. FirmalarFirma Rehberi 

 

 

FaceBook Twitter

Firmalar, Pastane & Unlu Mamüller kategorisinde bulunan Arslanzade 11 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 2.499 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Firma Harita Bilgisi

Fotoğraf Galerisi

Resim 1
Resim 2
Resim 3
Resim 4
Resim 5
Resim 6
Resim 7
Resim
Resim 9
Resim 10

Sanal Gezinti Eklenmemiş.

Eklenen Seri İlanlar

Firma Haberleri

Firma Videoları

Firma Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

toplusms

Reklamı Gizle
Reklamı Gizle