FİRMA BİLGİLERİ

Adres : Fabrikamız Adres: Armağan Köyü - Şirketimiz Adres: Karacaibrahim Mah. Belediye Cad. Kat: 1 No:12 KIRKLARELİ
Telefon : Fabrika : 0288 233 80 40 - 0288 233 80 42 KIRKLARELİ Tel: 0288 214 28 48 Fax: 0288 214 67 02
Websitesi : www.algunduz.com.tr
Üyelik Tarihi : 12 Ağustos 2014

toplusms

Al Gündüz

al-gunduz-firmasi

Trakya peynir üreticisi Al Gündüz peynircilik sektörün önde gelen isimlerinden. %100 doğal ve üretilen peynirler bir çok noktada müşterilerine ulaşıyor. Trakya peynir bölgede yetiştirilen hayvanların ürettiği süt  ile yapılmaktadır. Trakya peynirin bu eşsiz lezzeti de  buradan gelmektedir. Sizlere AlGündüz firması hakkında bilgileri size sunuyoruz.

1972 yılında merhum Hasan Gündüz tarafından şahıs firması adı altında Kırklareli Armağan Köyünde kuruldu. Gıda sanayine Beyaz Peynir üreticiliği ile adım atan Gündüz Peynircilik uzun yıllar şahıs firması olarak varlığını devam ettirdi.

al gündüz1996 yılından itibaren ”GÜNDÜZLER MANDIRACILIK SUNİ YEM SANAYİ ve TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ” adı ile ticari faaliyetlerine devam etmektedir. Bu hareketle birlikte firma için değişim süreci başlamış oldu. “Kaliteyi, doğallığı ve lezzeti bir arada bulabileceğiniz bir ürün” sloganı ile yola çıkan şirket ilk yıllarda 500 litre/gün olan süt işleme kapasitesini, bugünlerde 50,000 litre/gün’e çıkarmayı başarmıştır. Şirketimiz 2009 yılı itibariyle Kırklareli İstanbul yolu 3. km’de yeni fabrika inşaatına başlamış ve 2012 yılı içerisinde 400,000 litre/gün kapasiteli yeni fabrikasında üretime geçmeyi planlamaktadır.

Yeni üretim tesisi ile ürün çeşitliliğinin arttırılması hedeflenmiştir. Fabrikamızda son teknolojiler kullanılarak yoğurt, ayran, beyaz peynir, kaşar peyniri, yöresel peynirler (dil, örgü, çerkez peyniri), mozarella, tereyağı, lor peyniri, krem peynir ve krema AL GÜNDÜZ kalitesi ile üretilecektir.

ALGÜNDÜZ kalitesini ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ile tescillemiştir. Şirket, bu belgelerin gerektirdiği sorumlulukların bilinciyle çalışmalarına daha titiz ve ciddiyetle devam etmektedir.

ALGÜNDÜZ ürettiği ürünleri başta İstanbul olmak üzere, Kocaeli, Bursa, Yalova ve Rize gibi büyük şehirlerimizde bayiiler aracılığı ile tüketicilerinin beğenisine sunmaktadır.

Başta çocuklar olmak üzere, her yaştan insanın vücut için en gerekli maddeleri en fazla miktarda ihtiva eden süt ve süt ürünlerini çokça tüketmesi gerekirken, Türk halkının bu ürünleri tüketim oranı, gelişmiş ülkelerle karşılaştırıldığında, arzu edilen değerlerin ne yazık ki çok altındadır. Bu tüketim oranını, AB ortalamasına yaklaştırma misyonuyla hareket eden ALGÜNDÜZ bu misyonunu Türk halkına besin değeri en yüksek, tamamen doğal, kesinlikle katkısız, gerçek hijyenik süt ve süt ürünleri sunarak gerçekleştirmeyi hedefliyor.

ALGÜNDÜZ Ticari, ahlaki ve vicdani kuralları üretim anlayışının değişmez ilkeleri olarak benimsemiş; gücünü bu değerleri içselleştirmiş olan dinamik yönetiminden ve her konuda önünü yarım asrı aşkın tecrübesinden alan kurumsal yapısıyla, büyümesini her geçen gün artırmaktadır. ALGÜNDÜZ ‘ünde üretim süreci, hammadde olarak gelen sütün fabrikaya girmesiyle başlamadığı gibi ürünün satışa hazır hale gelmesiyle de bitmez. ALGÜNDÜZ geleneksel üretim politikasını, üretim öncesinin ve satış sonrasının bu sürecin içinde olduğunu kabul etmek suretiyle belirlemiştir.

AL GÜNDÜZ bu anlamda ülkemizin süt ve süt ürünleri sektörünün örnek bir kuruluşu olmak için çalışmaktadır. 

al-gunduz-firma

Tamamen doğal yollarla, hijyenik bir ortamda üretilen ve içinde hiçbir kimyasal katkı maddesi bulunmayan ALGÜNDÜZ ürünleri, gönül rahatlığı ile tüketiciye sunulmaktadır. TSE – ISO – EN 22000 kalite yönetim sistemi belgelerine sahip olan ALGÜNDÜZ, tüm çalışanlarına iş, kalite, temizlik ve hijyen bilincini geliştirecek eğitim programları vermektedir.

ALGÜNDÜZ süte, doğal yapısını etkileyecek hiçbir müdahalede bulunulmaz, katkı maddesi kesinlikle kullanılmaz. Doğallığını korumasına özen gösterilerek itina ile depolarda bekletilen süt, üretim öncesinde pastörize edilir. Pastörize edilen süt, üretim planlamasına göre önceden belirlenmiş miktarlarda, tamamı paslanmaz çelikten oluşan ilgili ünitelere makineler yardımıyla, el değmeden aktarılır. 

beyaz_peynirYarı mamül olan krema ve peyniraltı suyu ise tereyağ ve lor peyniri ünitelerine gönderilir. Trakya’ nın eşsiz bitki florasının bereketli doğasından geldiği gibi doğal ve katkısız olarak üretime sokulan ham süt; ALGÜNDÜZ Klasik İnek Peyniri, Klasik Koyun Peyniri, Klasik Keçi Peyniri, Lor Peyniri, Biberli Ekşimik, Hoşmerim, Krema ve Tereyağ gibi birbirinden lezzetli ürünlere dönüşür. 

Tam otomatik makinelerde, el değmeden ve üretimin her aşamasında fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik kontrolleri yapılarak üretilen ALGÜNDÜZ süt ürünleri, son derece hijyenik şartlarda ambalajlanır ve özel muhafazalı depolarda +2 ila +4 derece arasında, soğuk zinciri kırılmadan özenle saklanır.

 

al-gunduz-peynirKöklü bir birikimin, tecrübenin ve deneyimin mimarı olan Hasan GÜNDÜZ tarafından, Kırklareli Armağan Köy’ünde kurulan Al  Al Gündüzler mandıracılık, Marmara bölgesinin incisi bir işletmedir. İlk faaliyet alanı olarak uzun yıllar ‘beyaz peynir üreticisi’ vasfı ile hizmet verdi. Bu süre zarfında Kırklareli firmalar arasında yoluna şahıs şirketi olarak devam etti.1996 yılından itibaren ise köklü bir değişim ile; Gündüzler Mandıracılık Suni Yem Sanayi ve Ticaret Ltd’’ olarak yoluna devam etti. Trakya süt ve süt ürünleri hizmet skalsından büyük bir adım atmış oldu. Her şey Trakya peynir ile başlamıştı; ama artık piyasanın devlerinden bir tanesi olma yolunda ilk hedef belirlenmiş oldu.

Vizyon ve misyon değerleri şekil almaya başlayan firma: “ Kaliteyi, doğallığı ve lezzeti bir arada bulabileceğiniz bir ürün” mottosu ile sektöre steril bir giriş yaptı. Trakya süt ve süt ürünleri klasmanında sözü geçen bir konuma geldi. Marka, şimdi ise yeni bir tesis sürecine girmiştir. Trakya peynir ile başlayan serüven katlanarak büyümek için yeni oluşumlar sağlanmaktadır. Şirket, son teknoloji üretim makineleri ile; yoğurt, ayran, klasik beyaz peynir, kaşar peynir, beyaz peynir, yöresel peynirler (dil, örgü, Çerkez),mozerella, tereyağı, lor peyniri, krem peynir ve krema AL GÜNDÜZ kalitesi ile üretecektir. Klasik beyaz peynir, kaşar peynir gibi klasikleşmiş lezzetler daha da bir lezzetlenecektir.

beyaz-peynir-al-gunduzTRAKYA PEYNİR

Peynir, Türk damak tadının en özel besinlerinden bir tanesidir. Batı Trakya bölgesinde çiftçiler içilen kullanın ‘mandıra’ kelimesinin tam, bölgedeki en başarılı markası Al Gündüzler mandıraçılıktır. Süt ve süt ürünlerinin son derece hijyenik bir ortamda ve son teknoloji ile üretildiği bir tesistir. Trakya peynir denildiği vakit akla gelen ilk tesistir. Konum olarak yakınında bulunan Edirne’nin, Edirne peyniri nasıl meşhur ise; Trakya’nın da, Trakya peynir olarak çok özel lezzetleri vardır.

Birçok peynir çeşidine sahip Trakya peynir damakları çatlatan lezzetler sunar. Sabah kahvaltısı, brunch öğünlerinin vazgeçilmez beyaz incileridir, peynirler… Yardımcı yemekler ile de çok fazla sunulurlar.

 

Kırklarerli firmaları lokasyon olarak birçok yere dağılmıştır ve hizmet vermektedir. Trakya peynir gibi birçok besini halk ile buluşturan bu firmalar arasında en güçlü olanlardan bir tanesi Gündüzler mandıracılıktır. Peynir denildiği zaman; Trakya peynir, Edirne peynir akla gelen ilk çeşitlerdir. Bu güzel lezzetlerin markaya dönüşmesini sağlayan firma, Trakya peynir alanında da son derece başarılıdır.

 Trakya Peynir Al Gündüz Vazgeçilmez Lezzet…

Googlefirmalar.com Türkiye’nin En kapsamlı Firma Rehberi. Herkes Burada Ya Siz.? 

Firma Rehberiniz

Firmalar

FaceBook Twitter

Et & Et Ürünleri, Firmalar kategorisinde bulunan Al Gündüz 12 Ağustos 2014 tarihinde eklenmiş ve 2.028 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Fotoğraf Galerisi

Resim 1
Resim 2
Resim 3
Resim 4

Sanal Gezinti Eklenmemiş.

Eklenen Seri İlanlar

Eklenen Ürünler

Firma Haberleri

Firma Videoları

Firma Yorumları

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

toplusms

Reklamı Gizle
Reklamı Gizle